Poznat kao i "Otok bogova", oduševljava svojom raznolikošću prirodnih ljepota i kulturnim blagom. Od prekrasnih plaža do mističnih hramova, ovo indonezijsko čudo nudi nezaboravna iskustva za putnike svih profila. Svaki kutak ovog otoka otkriva svoju jedinstvenu ljepotu i čaroliju, čineći Bali nezaboravnom destinacijom koja ostavlja trajne uspomene na svakog posjetitelja.
PROGRAM PUTOVANJA
1. dan: Ljubljana - Bali
Sastanak putnika u zračnoj luci Ljubljana dva sata prije polaska i prijava na let za Istanbul s polaskom u 20:05. Dolazak u Istanbul u 23:30 i u nastavku let za Bali u 01:45.
2. dan: Sanur
Dolazak na na Bali u 19:15 prijevoz do hotela na plaži i smještaj.
3. dan: Sanur
Doručak. Slobodni vrijeme za istraživanje okoline, odmor na plaži ili opcionalni izlet.
4. dan Sanur - Ubud
Nakon doručka krećemo prema unutrašnjosti otoka. Prva stanka je legendarna predstava demona - Barong Dance. Uživajte u fantastičnim maskama i neobičnim plesnim kretnjama! Zatim idemo u selo Celuk, poznato u cijeloj Aziji po svojim zlatarskim i srebrnim proizvodima. Nakon toga zaustavit ćete se na tradicionalnoj tržnici, na kojoj se posebno ujutro odvija puno aktivnosti. Vaš vodič će vam pokazati i objasniti sve vrste egzotičnih začina, voća i mnogo više. Nakon ručka u atraktivnom restoranu Taman Dedari (uključeno u cijenu) slijedi smještaj u hotel u Ubudu. Poslijepodne je slobodno. Predlažemo da posjetite obližnji Jalan Gootama. To je vrsta čiste pješačke zone s mnogo malih trgovina, kafića, pizzerija, tattoo majstora i organskih restorana. Noćenje u Ubudu.
5. dan: Ubud – Bedugul -Pemuteran
Doručak. Krećemo prema planinskom području Bedugula na jezeru Bratan, koje je zapravo krater ispunjen slatkom vodom. Posjetit ćete hram Pura Ulun Danu smješten na vodi 5 metara od obale jezera. Vožnja planinskom regijom prema vodopadu Gitgit odlična je prilika za snimanje fantastičnih fotografija na plantažama kakaa ili kave. Nakon vodopada ručak (uključen u cijenu). Vozimo se duž sjeverne obale Balija i stižemo do Vihara Buddhe, budističkog samostana i centra meditacije, a posjetiti ćemo i tople izvore u Banjaru. Nastavljajući duž sjeverne obale Balija prema zapadu, stići ćemo do Pemuterana. Prijava u hotel i noćenje.
6 dan: Pemuteran – otok Menjangan - Lovina
Nakon doručka kratka vožnja do luke Labuhan Lalang. Ukrcat ćemo se na brod i nakon 20 minuta stići na otok Menjangan, gdje ćemo provesti vrijeme u kupanju i ronjenju dihalicom. Uživajte u širokom spektru boja i jedinstvenom podvodnom svijetu otoka Menjangan. Povratak u hotel i odjava. Na putu prema Lovini, nakon stanke za ručak (uključen u cijenu) posjetit ćemo hram Pulaki uz koji živi veliki broj majmuna. Smještaj u hotel u Lovini i noćenje.
7. dan: Lovina – Kintamani – Candidasa
Doručak. U selu Sangsit posjetit ćemo mitski hram Pura Beji. Nastavljamo putovanje planinskom cestom uz fascinantni krajolik sve do sela Kintamani koje se nalazi na granici vulkana Penulisan. Ovdje ćete imati zaista prekrasan panoramski pogled na ugasli krater (promjera 12 km) te fantastičan pogled na vulkan Mt. Batur (visok 2.200 m) koji je još uvijek aktivan. Nakon pauze za ručak (uključen u cijenu) nastavljamo do najvećeg hrama Balija, Besakih. Ima 40 kula i prekrasan pogled na impresivni vulkan Gunung Agung. Zatim ćemo nastaviti putovanje kroz nevjerojatno lijepa rižina polja pored sela Selat na istočnoj obali. Smještaj u hotel u Candidasi i noćenje.
8. dan: Candidasa – Tenganan – Klungkung – Sanur
Nakon doručka slijedi kratka vožnja do sela Tenganan, izvornog sela starosjedilaca Balija Bali-Aga. Nakon ovog zanimljivog posjeta nastavljamo do špilje Goa Lawah gdje se nalazi hram i dom je tisućama šišmiša. Nakon ručka (uključen u cijenu), posljednja postaja je Klungkung gdje ćemo posjetiti povijesnu sudsku dvoranu Kerta Gosa koja je bila dio komleksa kraljevske palače. Nakon toga nastavljamo do Sanura i našeg hotela na plaži.
9.-10. dan: Sanur - odmor na plaži ili opcionalni izleti
Doručak. Slobodno vrijeme u vašem hotelskom resortu na plaži ili odaberite nešto iz široke ponude dodatnih izleta.
11. dan: Sanur - povratni let
Doručak. Slobodno vrijeme do transfera na zračnu luku i prijava na let za Istanbul s polaskom u 21:20
12. dan: Istanbul - Ljubljana
Dolazak u Istanbul u 5:15.Nastavk leta za Ljubljanu s polaskom u 6:45.
Putovanje 12 dana / 10 noćenja
Raspored obilazaka svih lokacija i objekata navedenih u programu ili od strane agencije predloženih fakultativno podložan je promjenama prema procjeni pratitelja/voditelja putovanja, a ovisi o radnim vremenima pojedinih lokacija ili objekata, trenutnoj raspoloživosti pružatelja usluga na terenu te o vremenskim prilikama.
Predviđena vremena letova:
TK1064 10MAY LJU - IST 20:05 - 23:30
TK 66 11MAY ISTD - DPS 01:45 - 19:15
TK 67 20MAY DPS - IST 21:20 - 05:15 +1
TK1061 21MAY IST - LJU 06:45 - 07:55
Avio-prijevoznik: Turkish Airlines
*Vremena polazaka zrakoplova navedena su prema redu letenja objavljenom u 2025. godinu i podložna su promjenama.
Dokumenti potrebni za putovanje/ za izdavanje vize za državljane Republike Hrvatske:
Državljani Republike Hrvatske imaju mogućnost dobivanja vize na graničnom prijelazu prilikom ulaska u Republiku Indoneziju. Viza je valjana maksimalno 30 dana. Za izdavanje vize potrebna je putovnica koja mora vrijediti još najmanje 6 mjeseci od dana izlaska iz Indonezije i mora imati dovoljno praznih stranica za unos vize te odlazna avio karta iz Indonezije. Po dolasku na Bali obavezna doplata za turističku taxu.
Putnici su dužni informirati se o propisima države u koju putuju, o vizama, deviznim, carinskim i zdravstvenim propisima te provjeriti valjanost putovnice.
Strani državljani molimo provjerite treba li vam viza za ulazak u Indoneziju.
Molimo da se o preporukama za putovanja u Indoneziju informirate na službenoj stranici Ministarstva vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske
Cijena uključuje:
Cijena ne uključuje:
Obavezna doplata po osobi u agenciji:
Obavezna doplata na destinaciji:
Dodatne usluge uplaćuju se u agenciji:
Fakultativni izleti: informacija i rezervacija na destinaciji kod lokalne partnerske agencije
Napomene:
Kategorizacija hotela odgovara službenoj hotelskoj kategorizaciji zemlje u koju se putuje i može biti različita od europskih standarda.
Cijene zrakoplovnih pristojbi podložne su promjenama te su važeće na dan izdavanja zrakoplovne karte. Agencija zadržava pravo promjene cijena u slučaju tečajnih razlika većih od 1,5 %. Vremena polazaka zrakoplova navedena su prema redu letenja objavljenom u 2024. godini te su podložna promjenama.
Organizator zadržava pravo promjene redoslijeda realizacije programa ovisno o izmjenama u redu letenja zrakoplova, radnim vremenima lokaliteta koji se posjećuju te vremenskim uvjetima.
ŠA20